يکشنبه, 10 اسفند 1399
  • ساعت : ۱۳:۴۱:۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ 
پیام سرپرست شهرداری مهاباد در محكومیت اهانت به آرامگاه استاد محمد ماملی
پیام سرپرست شهرداری مهاباد در محکومیت اهانت به آرامگاه استاد محمد ماملی

🔹استادمحمد ماملی از هنرمندان برجسته کوردستان است که در زمینه های موسیقی عرفانی فولکلوری و اجرای ساخته هایی از خود و آهنگهایی برگرفته از فارسی و ترکی کار کرده است.

🔹استاد محمد ماملی هنرمند مردمش بود و در مردمداری و مردم دوستی کم نظیر بود. همین ارتباط معنوی با مردم موجب شد که در رفع بسیاری از اختلافات مردم نقش داشته باشد. به همین علت است که مردم خاطراتشان از محمد ماملی در زمینه های هنری، فرهنگی و اجتماعی را همیشه در قلب دارند..

🔹با کمال تاسف در روز جمعه مورخه ۱۹ دیماه ۹۹ شاهد اقدام نابخردانه افرادی ناشناس در اهانت به مزار این هنرمند نامدار کورد بودیم که هیچ سنخیتی با آداب، رسوم و غنای فرهنگی و ادبی منطقه نداشته و ندارد. شهرداری مهاباد؛ این اقدام ناشایست را که موجب شعله ور شدن نفرت و خدشه دار شدن فطرت های پاک هنرمندان و شهروندان فهیم مهاباد و منطقه شده است و  با هیچ منطقی هم قابل توجیه و دفاع نیست؛ محکوم می نماید.

🔹کسانی که این اقدام نابخردانه را انجام دادند بدانند که چنین اهانت‌هایی هیچ گاه از ارزش‌ها و محبوبیت  ایشان نمی‌کاهد و دستاورد چنین اقداماتی پشیمانی و ذلالت برای بانیان آن خواهد بود. 

🔹شهرداری مهاباد با تأکید بر احترام بی پایان به زنده یاد استاد محمد ماملی؛ خاطر نشان می سازد آماده هرگونه همکاری در راستای پیگیری عاملان این کار، با دستگاهها، نهاد ها و خانواده محترم ایشان می باشد.

"گل بی خار میسر نشود در بستان"
"گل بی خار جهان مردم نیکوسیرند"

"سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز"
"مرده آن است که نامش به نکویی نبرند"

🖊کریم محمد نژاد_سرپرست شهرداری مهاباد
 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0