• ساعت : ۲۰:۳۷:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ 
یكصدو دهمین جلسه ستاد مدیریت و مقابله با كرونا استان آذربایجان غربی بصورت ویدیو كنفرانس برگزار گردید
یکصدو دهمین جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان آذربایجان غربی بصورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید

بە گزارش ادارە ارتباطات شهرداری مهاباد;
صبح امروز یک شنبه ١٥ فروردین ١٤٠٠; جلسە ستاد پیشگیری و مبارزە با ویروس کرونا استان به ریاست محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی بصورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید. 

➖محمدمهدی شهریاری روز یکشنبه پانزدهم فروردین در یکصد‌و دهمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا با قدردانی از تلاش کادر درمان، پرستاری و خدماتی در مقابله با کرونا، بر ضرورت تقویت نظارت ها از سوی فرمانداران و مدیران دستگاه های مربوطه تاکید کرد و افزود: یکی از ناراحت کننده ترین تدابیر کنترل بیماری کرونا تعطیلی صنوف است که متاسفانه با روند افزایشی بیماری طبق قانون باید اجرایی گردد.

➖استاندار آذربایجان غربی با اشاره به روند افزایشی شیوع کرونا در استان، کاهش نظارت ها و دستورالعمل های بهداشتی را دو عامل اصلی این وضعیت دانست و گفت: متاسفانه میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک بسیار کاهش یافته است.

➖وی گفت: تعطیلی صنوف ضررهای سنگینی به اقتصاد استان وارد کرده است. در صورت همکاری مردم و تقویت نظارت ها از سوی متولیان امر شاهد بازگشایی صنوف خواهیم بود.

➖استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بارها در خصوص خطر عادی انگاری هشدار داده شده بود افزود: برای قطع زنجیره انتقال راهکاری جز پرهیز از تجمع و دورهمی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی نداریم.

➖در ادامە رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ضمن تبریک عید نوروز درباره وضعیت کرونا در استان گفت: در استان آذربایجان غربی ۳ شهرستان در وضعیت قرمز و ۷ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند. 

➖دکتر جواد آقازاده افزود: سال سختی را سپری کردیم این در حالی است که علی رغم ادامه واکسیناسیون مجددا خیزهای جدیدی حتی در کشورهای اروپایی بروز می کند.

➖وی بیان کرد: این ویروس منحوس تغییر ماهیت می دهد و جهش می یابد. ویروس جهش یافته که در حال انتشار است، یکی یکی استان هارا درمی نوردد.

➖رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: شهرهای قرمز و نارنجی روز به روز در حال افزایش است و پیش بینی می کنیم در آینده نزدیک در استان احتمالا شهرهای زرد به نارنجی و شهرهای نارنجی به قرمز تغییر وضعیت خواهند کرد.

➖در ادامەی این جلسە کە با حضور معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد، دکتر سید جمیل قادری شهردار و سایر مسئولین ذیربط به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد هر یک از این اعضا به بیانات و نقطه نظرات خود در مورد راه های مقابله و پیشگیری با ویروس کرونا پرداختند. 
 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0