چهارشنبه, 13 مرداد 1400
  • ساعت : ۱۷:۳۴:۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ 
    /  5
آیین سی و دومین سالگرد ارتحال ملكوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران,امام خمینی (ره) برگزار گردید
آیین سی و دومین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران,امام خمینی (ره) برگزار گردید

🌐به گزارش ادارەی ارتباطات شهرداری مهاباد;
صبح امروز پنج شنبه ١٣ خردادماە ١٤٠٠: آیین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با حضور معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، دکتر سید جمیل قادری شهردار مهاباد، جمعی از خانوادەی معزز شهدا، فرمانده های نظامی و انتظامی و سایر مسئولین ادارات در مجتمع طلائیە این شهرستان برگزار گردید.

🔹در ابتدا عارف خدرلو معاونت استاندار و فرماندار ویژە شهرستان گفت: امام خمینی(ره) نه تنها رهبر انقلاب اسلامی ایران بلکه یکی از تاثیر گذارترین اشخاص قرن اخیر و الگوی خیلی از آزادی خواهان و انقلابیون سراسر دنیاست که نام و اندیشه های ایشان برای همیشه در تاریخ جاودانه خواهد ماند.

🔹وی اظهار داشت: امام خمینی (ره) ، حقیقت بی نظیری بود که ملت‌های مظلوم جهان، اندیشه‌های ایشان را الگوی خود قرار داده‌اند تا با تاسی از افکار معمار کبیر انقلاب و به‌کار گرفتن آن زمینه رهایی خود از چنگال ستمگران زمان را فراهم کنند.

🔹فرماندار ویژه مهاباد اضافه کرد: امام خمینی (ره) با شجاعت بی‌ نظیر و اتکا به همراهی مردم توانست قدرت‌های خارجی به ویژه غرب و آمریکا را که بر ایران سلطه داشتند به چالش بکشد.

🔹خدرلو افزود: یکی از ویژگی های برجسته امام (ره) را که قدرت های جهان را حیرت زده کرد شجاعت وی دانست و افزود: این مشخصه برجسته امام را همه مسئولان و مدیران باید الگوی کار و فعالیت خود قرار داده و برای دستیابی به آن در راستای عدالت خواهی و ظلم ستیزی تلاش کنند.

🔹وی با بیان اینکه انقلابی که توسط امام خمینی (ره) ایجاد شد بر پایه ۲ اصل مهم "مردم" و "اسلامیت" بودە و اظهار داشت: ایشان با این نظریه خود در پایه گذاری انقلاب اسلامی ایران به جهان نشان داد که توجه به اسلامیت و مردم می تواند الگویی موفق در امر حکومت داری در جهان باشد.

🔹وی اضافه کرد: بر اساس سیاست های مدبرانه امام راحل در حکومت داری، امروزه ایران اسلامی به یکی از مستقل ترین و با اقتدارترین کشورهای دنیا مبدل شده است.

🔹فرماندار ویژه مهاباد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اهمیت برگزاری انتخابات پیش رو گفت: حضور حداکثری مردم در انتخابات ۲۸ خردادماه عامل بسیار موثری برای افزایش اقتدار و سربلندی نظام جمهوری اسلامی است و مردم و مسئولان برای برگزاری انتخاباتی با شکوه تلاش کنند.

🔹فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مهاباد نیز گفت: تنها راه عزت و سربلندی کشور و جبهه مقاومت جهاد است که باید با ترویج اندیشه های امام راحل در جهان بر بازشناسی افکار، عقاید و شخصیت امام امت و شناساندن آن حضرت به نسل جوان تلاش کرد.

🔹سرهنگ پاسدار جلیل نقشی افزود: هر چه از زمان ارتحال امام خمینی (ره) می گذرد، ضروت آشنایی با اندیشه ها، آموزه ها و ابعاد شخصیتی بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی بیش از پیش احساس می شود از این رو باید آحاد جامعه به ویژه نسل جوان را که دوران حیات امام خمینی (ره) را درک نکرده اند با آموزه های بنیانگذار فقید انقلاب آشنا کرد.

🔹وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد نیز اشاره کرد و اظهار داشت: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران برگرفته از اراده ملت است چرا که نظام شکل‌گرفته در ایران، نظامی مبتنی بر آرای عمومی است که در قانون اساسی نیز تبلور پیدا کرده است.

🔹وی با بیان اینکه مردم در انتخابات با گزینش افراد اصلح و شایسته می توانند در تعیین سرنوشت کشور تاثیر گذار باشند گفت: مردم باید در کنار مشارکت حداکثری در انتخابات، رویکرد عقلانیت در انتخاب فرد مورد نظر را نیز مورد توجه قرار داده تا با انتخاب افراد کارآمد، نه تنها مشکلات داخلی کشور را برطرف سازند بلکه رشد و توسعه و رونق اقتصادی کشور را نیز تسهیل کنند.

🔹رییس سازمان تبلیغات اسلامی مهاباد نیز با بیان برخی ویژگی های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امام خمینی (ره) یک سیاستمدار الهی با شخصیتی چند بعدی بودند که بررسی شخصیت ایشان از یک زاویه اجحاف در حق وی است.

🔹حجت الاسلام یاسر آقامحمدی افزود: امروز و در شرایطی که دشمنان قسم خورده نظام با تمام توان و با بکارگیری تمام ابزارها سعی در به چالش کشیدن راه امام راحل را دارند، باید بیش از گذشته در مسیر دفاع از ارزش‌های والای امام خمینی(ره) و نظام مقدس جمهوری اسلامی، گام برداشت.

🔹وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) یک شخصیت بلند مرتبه و آینده نگر در تمام امور بودند اظهار داشت: شخصیت و اندیشه های ایشان محدود به انقلاب اسلامی ایران نیست و در سراسر جهان به عنوان الگویی برای آزادی خواهان و عدالت طلبان متجلی شده است.

امتیاز :  ۴.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0