شنبه, 27 شهريور 1400
  • ساعت : ۸:۵۲:۲۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ 
    /  5
معاونت استاندار و فرماندار ویژە شهرستان مهاباد:
معاونت استاندار و فرماندار ویژە شهرستان مهاباد: رسانه های فعال حساسیت ضرورت مقابله با کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری را تبلیغ و فرهنگ سازی کنند.

🔴جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان برگزار شد//

🌐به گزارش اداره ارتباطات شهرداری مهاباد:
صبح دیروز شنبه ١٢ تیر ١٤٠٠ جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان مهاباد بە ریاست دکتر خدرلو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد، نمایندە شهرداری و سایر اعضای این ستاد در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

▫️در ابتدا معاون استاندار و فرماندار ویژە شهرستان مهاباد گفت: رسانه های فعال حساسیت ضرورت مقابله با کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری را تبلیغ و فرهنگ سازی کنند.

▫️وی با بیان اینکه بعد از فروکش کردن پیک چهارم رعایت موارد بهداشتی در سطح شهرستان به حداقل خود رسیده است، ادامه داد: مهاباد هم اکنون در وضعیت زرد مقابله با کرونا قرار دارد و هر لحظه امکان جهشی تغییر وضعیت و اعمال محدودیت با ادامه این روند دور از ذهن نیست.

▫️فرماندار ویژه مهاباد با اشاره به اینکه تولید واکسن داخلی از افتخارات حوزه مقابله با کرونا است، گفت: کشور در شرایطی که با جنگ اقتصادی و تحریم مواجه بود توانست ضمن پیش خرید واکسن خارجی، نوع داخلی واکسن کرونا را نیز تولید و روند واکسیناسیون سراسری را آغاز کند.

▫️خدرلو ضمن انتقاد از سهل انگاری برخی از ادارات در رعایت پروتکل های بهداشتی، بیان کرد: اکیپ‌های بهداشتی طی هفته جاری دوباره نظارت ویژه بر بازار و عملکرد نهادهای دولتی برای مقابله هرچه بهتر با شیوع دوباره کرونا شرئع خواهد کرد.

▫️مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد هم در این جلسه گفت: روند آمار مراجعه کنندگان طی هفته گذشته به صورت تصاعدی بوده و روز گذشته ۹ نفر نیز بستری داشته ایم.

▫️حسینی اضافه کرد: مهاباد سابقه تغییر وضعیت جهشی از زرد به قرمز را داشته و در صورت بی توجهی شهروندان هر لحظه امکان قرمز شدن وضعیت و اعمال محدودیت های اجتماعی وجود دارد.

▫️وی با بیان اینکه مهاباد از شهرهای گردشگر پذیر شمالغرب کشور است، افزود: رعایت شیوه نامه های ابلاغی توسط اصناف و بازاریان باید مورد توجه قرار گیرد چون نوع جدید کرونا شیوع پیدا کرده به طور قابل ملاحظه ای قابلیت انتشار بیشتری دارد.
 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0