جمعه, 26 شهريور 1400
  • ساعت : ۹:۳۴:۵۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ 
    /  7
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهاباد برگزار گردید
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهاباد برگزار گردید

🌐به گزارش ادارەی ارتباطات شهرداری مهاباد:
صبح روز دوشنبه ٢١ تیرماە ١٤٠٠ جلسە شورای فرهنگی شهرستان بە ریاست دکتر خدرلو معاونت استاندار و فرماندار ویژە شهرستان، دکتر سید جمیل قادری شهردار مهاباد و سایر مسئولان ادارات; در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار گردید.

▫️در این جلسه امام جمعه مهاباد گفت: عرصه فضای مجازی بی‌متولی و نیازمند یک مدیریت واحد و تعریف شده‌ است تا تمام ابعاد آن را مدیریت کند که این موضوع نیاز به برنامه‌ریزی، سازماندهی و اقدام دارد.

▫️ماموستا عبدالاسلام امامی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت فضای مجازی نیازمند فرهنگ‌سازی بیشتر است، اظهار داشت: برای فضای حقیقی به اندازه کافی برنامه داریم ولی متاسفانه برای مدیریت فضای مجازی هیچ برنامه ای نداریم.

▫️وی اضافه کرد:  امروز فضای مجازی یک واقعیت غیر قابل اجتناب است که به عنوان بخشی از زندگی مردم محسوب می‌شود و در کنار محاسنی که دارد معایبی نیز دارد ولی متاسفانه معایب آن بیشتر نصیب ما می شود.

▫️امام جمعه مهاباد با بیان اینکه فضای مجازی امروزه به یک آوردگاه جدی برای دشمنان انقلاب و نظام مبدل شده است، تاکید کرد: دشمن هر سال حاشیه هایی را برای ما با استفاده از فضای مجازی ایجاد می کند که با هوشیاری مردم آسیب های ناشی از آن هرچند به حداقل رسیده است ولی با وجود این همچنان ادامه دارد.

▫️ماموستا امامی با اشاره به هنجارشکنی که در یک واحد پارچه فروشی در این شهرستان روی داد، افزود: عاملان این اتفاق باید جوابگو باشند زیرا با این اقدام آنها احساسات و قلب مردم مومن این شهرستان جریحه دار شده است.

▫️ماموستا امامی همچنین بر اهمیت ترویج نماز در جامعه، گفت: والدین به عنوان الگوهای عملی فرزندان اهمیت ویژه‌ای برای نماز قائل شوند ، زیرا که در این صورت فرزندان نیز به سوی آن گرایش پیدا خواهند کرد و بدون شک این گرایش آنها بە سوی نماز آنان را از بسیاری امور ناپسندیده دور نگه خواهد داشت. 

▫️فرماندار ویژه مهاباد نیز در این جلسه با اشاره به برخی اظهار نظرها در مورد تخلفی که در یک واحد صنفی صورت گرفته است، اظهار داشت: به هیچ عنوان نباید تخلف فردی را به همه اعضای یک جامعه اشاعه داد.

▫️دکتر عارف خدرلو با تشکر از دستگاه قضایی در برخورد قاطع و به موقع با این تخلف افزود: شهرستان مهاباد از گذشته های دوره همواره به عنوان یک شهر مهم فرهنگی در کشور شناخته شده است و مقام معظم رهبری نیز از آن به عنوان "شهر انسان های هوشمند" یاد کرده اند.

▫️وی اضافه کرد: اتفاق افتاده برای همه مردم مهاباد رویدادی ناراحت کننده بوده و با خاطیان آن نیز برخورد شده است. 

▫️فرماندار ویژه مهاباد با بیان اهمیت عفاف و حجاب در جامعه افزود: نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه نیازمند هماهنگی تمام دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و تک تک اعضای خانواده ها است. 

▫️وی با بیان اینکه دشمن با به راه انداختن جنگ نرم درصدد ضربه زدن به نظام است افزود: دستگاه های فرهنگی و آموزشی باید برای خنثی ساختن این دسیسه دشمنان تحرک بیشتری از خود نشان دهند که در این میان نقش صدا و سیما می تواند پررنگ تر باشد.

▫️در ادامەی این جلسە شهردار مهاباد افزود یکی از مهمترین برکات انقلاب اسلامی واگذاری مسئولیت ها به مردم و مشارکت آنها در امور کشور است

▫️دکتر سید جمیل قادری شهردار مهاباد تمکین به قانون را وظیفه ای همگانی دانست و افزود: برای سرعت بخشی و ارائه خدمات با کیفیت به شهروندان باید همه به قانون تمکین کنیم.

▫️دکتر قادری افزود: بی شک رشد، توسعه و جایگاه امروزی شهرها در حوزه ارتقای سرانه‌های عمرانی، فرهنگی، ورزشی، مذهبی، بهبود عبور و مرور و… مرهون برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر شایسته، مؤثر و توأمان مجموعه مدیریت شهری و دولتی و مبتنی بر سیاست‌ها و سند چشم انداز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

▫️وی با اشاره به عزم و اراده نظام مقدس اسلامی ادامه داد: از جامعه بزرگ و منسجم مدیریت شهری با توجه به نقش محوری خود در تمرکز زدایی و چابک سازی انتظار می‌رود با اراده و لطف مردم و با جدیت هرچه تمام تر و در عین قانون مداری در جهت تحقق و شکوفایی اهداف والای انقلاب و نیل به توسعه پایدار و متوازن از طریق توسعه عدالت و رفاه اجتماعی، شکوفایی اقتصاد محلی و کاهش محرومیت‌ها، ارتقا کمی و کیفی خدمات و بهبود مستمر زندگی شهروندان بیش از پیش تلاش داشته باشند.

▫️در ادامه این جلسه جمعی از بانوان حاضر به بیان نظرات و دیدگاه های خود در مورد مسایل و مشکلات حوزه عفاف و حجاب پرداخته و خواستار توجه بیشتر مسئولان به این مشکلات شدند. 
 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0