يکشنبه, 2 آبان 1400
  • ساعت : ۱۹:۲۶:۱۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ 
برگزاری جلسە كمیتە مناسب سازی شهرستان مهاباد
برگزاری جلسە کمیتە مناسب سازی شهرستان مهاباد

🌐بە گزارش ادارەی ارتباطات شورای اسلامی شهر و شهرداری مهاباد:
صبح امروز سه شنبه مورخەی ٢٣ شهریورماە ١٤٠٠ جلسە کمیتەی مناسب سازی شهرستان بە ریاست صنعتی معاون برنامه ریزی و توسعەی فرمانداری مهاباد، طاهر جنگلی عضو شورای اسلامی شهر ، نماینده شهرداری و سایر مسئولین ادارات در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار گردید.

▫️محوریت این جلسه بررسی وضعیت مناسب سازی معابر شهری و اماکن عمومی از جمله ساختمان های اداری، دانشگاه ها، اماکن ورزشی، داروخانه‌ها بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

▫️رئیس اداره بهزیستی مهاباد در این جلسە اظهار کرد: متاسفانه فضاهای شهری مهاباد اعم از اماکن عمومی و خصوصی برای استفاده معلولان مناسب سازی نشده است.

▫️یوسفی افزود: همه سازمان ها و ادارات موظف هستند که شرایط را برای تردد و استفاده معلولان در فضاهای سطح جامعه فراهم و هرگونه موانع فیزیکی را حذف نمایند.

▫️طاهر جنگلی عضو شورای اسلامی شهر مهاباد در جلسە کمیتە مناسب سازی شهرستان ضمن تسلیت به درگذشت تعدادی از شهروندان در حادثه رانندگی محور مهاباد/ ارومیه با بیان این مطلب گفت: در طراحی ساختمان ها و معابر حتما از مشاوران ذی صلاح استفادە و پیش‌بینی‌های لازم برای مناسب سازی انجام می شود.

▫️وی با بیان اینکە از نیمه دوم مردادماه سال جاری شوراهای دور ششم آغاز به کار کرده، ادامە داد: مجموعەی شورای اسلامی شهر مهاباد حتما مبحث مناسب سازی را در دستور کار قرار دارد و از صدور پایان کار برای ساختمان های عمومی کە مناسب سازی را رعایت نکردەاند، پرهیز میکند.

▫️طاهر جنگلی مناسب سازی فضا و معابر شهری را یک کار فنی و علمی نام برد و افزود: لازم است ساختمان‌ های قدیمی از جمله ساختمان های شهرداری مرکزی و دفتر شورای اسلامی شهر نیز با صرف اندک اعتباری این مناسب سازی را انجام دهند.

▫️جنگلی در ادامە گفت: بهتر است در مناسب سازی محیط نظرات معلولان اخذ و نیازهای آنان در اجرای طرح ها جمع بندی شود.

▫️در ادامە هر کدام از مسئولین ادارات بە بیان دیدگاە ها و پیشنهادات خود در ارتباط با مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان پرداختند و تصمیم گرفته شد که ادارات در راستای مناسب سازی فضاها اقدام کنند.
 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0